Wycieczka do Sandomierza

„Miejscowość ta jest nadzwyczajnie piękna i przyjemna. Lasy otaczają miasto. Znajduje się tam wielka ilość najwyborniejszych owoców” – głosi napis w sandomierskich podziemiach z 1585 roku.
Już od setek lata ta pełna uroku królewskie miasto zachwyca zwiedzających z całego świata. 26 maja i my wybraliśmy się do Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu po Wiśle. 🛳⚓️Ze statku „Maria” w miłym towarzystwie mew podziwialiśmy przyrodę i architekturę widoczną po obu brzegach królowej polskich rzek.
Następnie wyruszyliśmy Podziemną Trasą Turystyczną pokonując 470 m krętych korytarzy oraz komnat Pokonaliśmy 364 schody a najgłębszy punkt, w którym się znajdowaliśmy wynosił 12 m. Po pokonaniu krętej podziemnej trasy wyszliśmy na powierzchnię przy Ratuszu w centrum Starego Miasta.
Nie mogliśmy ominąć Bramy Opatowskiej. Setkami schodów dotarliśmy do położonego na wysokości 32 metrów tarasu widokowego, z którego rozciąga się niezwykle piękny widok na całe miasto.
Dumą Sandomierza jest Zbrojownia Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, w której mogliśmy się przenieść w dawne czasy i na własnej skórze poczuć ciężar, z którym zmagał się rycerz przymierzając zbroje oraz poznać wagę miecza i szabli.⚔️🗡 Żywa lekcja przybliżyła nam historię w niezwykle atrakcyjny sposób. 👸🫅🦸
Moc atrakcji zakończyliśmy odpoczynkiem na urokliwym sandomierskim rynku, jedząc lody i relaksując się piękną pogodą i widokami. 🍦🍨🍧
Po zjedzeniu obiadu w bardzo klimatycznej restauracji szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. 🙂